20.06.2021

1. Dzisiaj XII Niedziela zwykła w roku liturgicznym.
2. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski od niedzieli, 20 czerwca zostaje odwołana dyspensa dotycząca obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane.
3. Dzisiaj jest odpust w Rokitnie ku czci Matki Bożej Rokitniańskiej, patronki diecezji.
4. W środę przypada Dzień Ojca.
5. W czwartek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
6. Bierzmowanie 22 czerwca o godz. 17:00 w parafii pw. Wniebowzięcia NMP.
7. Zakończenie roku szkolnego. Msza św. W Jeleninie o godz. 9:00 z udziałem uczniów, wychowawców i rodziców.
8. Zachęcamy wszystkich uczniów i ich bliskich do przystąpienia do Sakramentu Pokuty i przyjęcia Komunii św.
9. Zadbajmy o chrześcijańskie wykorzystanie wakacji, wczasów, obozów, pielgrzymek, wycieczek. Zwracamy uwagę na zachowanie przepisów o ograniczeniu szybkości przy prowadzaniu pojazdów mechanicznych. Przepisy te obowiązuję w sumieniu. Zwracamy uwagę na właściwy strój w miejscach kultu, szczególnie podczas Mszy św.
10. Przypominamy o trosce rodziców i opiekunów by dzieci i młodzież w czasie wakacyjnego wypoczynku mogła korzystać z niedzielnej Mszy świętej.
11. Święci w tygodniu:
• Poniedziałek, Świętego Alojzego Gonzagi, zak.,
• Czwartek, Narodzenie Świętego Jana Chrzciciela (uroczystość).
12. Msze święte i intencje mszalne:
Jabłonów:
• Poniedziałek, o godz. 9:00, za Parafian,
• Wtorek, o godz. 9:00, intencja wolna,
• Środa, o godz. 17:00, † Jan Karaszewski,
• Czwartek, o godz. 17:00, † Jan, Krzysztof, Janina, Katarzyna i Władysław,
• Niedziela:
◦ o godz. 8:00, † Ryszard Pikuła, 15. rocznica,
◦ o godz. 12:00, † Emilia Jakubczyk – Giza,
Jelenin:
◦ Piątek, o godz. 9:00, dziękczynienie Panu Bogu za kolejny rok szkolny i katechetyczny,
◦ Sobota, o godz. 17:00, † Jarosław Tworek,
◦ Niedziela, o godz. 10:00, † Jan Łomiński.
13. JABŁONÓW. Nabożeństwa czerwcowe w niedziele o godz. 7:30, a w tygodniu codziennie o godz. 17:00.
14. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie parafii i remont świątyni.
15. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej, aby w ten sposób pogłębiać swoją wiedzę religijną i ożywiać wiarę.
• Niedziela, temat numeru: „Każda aborcja ma twarz konkretnej osoby.”,
• Gość Niedzielny, temat numeru: „Opieka nad chorymi z demencją”.
16. Bóg zapłać za przygotowanie świątyni.