28.02.2021 r.

1. Dzisiaj II Niedziela Wielkiego Postu. Zbiórka do puszek na cele dzieł pomocy „Ad Gentes”.
2. W tym roku podobnie jak w poprzednim – rekolekcje się nie odbędą. Zachęcamy do uczestniczenia w rekolekcjach dostępnych w Internecie. Modlimy się za rekolekcjonistów i owoce rekolekcji.
3. Zachęcamy do modlitwy za spowiedników, ojców duchownych oraz o łaskę stałego spowiednika.
4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
5. Intencja na marzec: „Módlmy się o to, abyśmy przeżywali sakrament pojednania z odnowioną głębią, żeby cieszyć się nieskończonym miłosierdziem Bożym”.
6. W czwartek świętego Kazimierza Królewicza – święto.
7. Pomocą w przemianie naszego serca są nabożeństwa pasyjne, a więc odmawiana a więc odmawiana w piątek Droga krzyżowa a także, w niedziele Gorzkie Żale.
Porządek nabożeństw wielkopostnych:
• Droga krzyżowa:
◦ W Jeleninie w czwartki o godz. 17:00,
◦ W Jabłonowie w piątki o godz. 17:00.
• Gorzkie Żale:
◦ W Jeleninie, w niedziele o godz. 9:30,
◦ W Jabłonowie, w niedziele, o godz. 7:30.
Za udział w nabożeństwach pasyjnych można uzyskać odpust zupełny. Przed każdą Mszą św. można przystąpić do spowiedzi świętej wielkopostnej.
8. Caritas Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej zachęca do przekazywania odpisu 1% podatku na rzecz Caritas.
9. Od 8 grudnia 2020 r., obchodzimy specjalny Rok św. Józefa w którym wszyscy wierni będą mogli na jego wzór wzmacniać codziennie własne życie wiary w pełni realizując wolę Bożą.
10. Limity wiernych w kościele w czasie nabożeństw:
• Jabłonów – 22 osoby,
• Jelenin – 18 osób.
11. Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła i utrzymanie parafii.
12. Msze św. i intencje mszalne:
Jabłonów:
• Poniedziałek, o godz. 9:00, za Parafian,
• Środa, o godz. 17:00, † Stanisław Szmidt,
• Piątek, o godz. 17:00, w intencji Kazimierza i Bożeny o zdrowie i błogosławieństwo Boże,
• Niedziela:
◦ o godz. 8:00, † Katarzyna Mroczkowska i Michał,
◦ o godz. 12:00, w intencji Anastazji – 1 . rocznica urodzin, dziękczynno – błagalna.
Jelenin:
• Wtorek, o godz. 17:00, † Jarosław Tworek, miesiąc od śmierci,
• Czwartek, o godz. 17:00, w intencji Sary Bartczak, rodziców i chrzestnych, dziękczynno – błagalna,
• Sobota, o godz. 17:00, † Maria Galent, 1. rocznica,
• Niedziela, o godz. 10:00, † Aniela Błądek, 1. rocznica.
13. Wielkanocna akcja Caritas. Będziemy rozprowadzać świece ozdobne na stół wielkanocny. Cena – 15 złotych.
14. W piątek odwiedziny u chorych z Najświętszym Sakramentem.
15. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej, aby w ten sposób pogłębiać swoją wiedzę religijną i ożywiać wiarę:
• Niedziela, temat numeru: „Rodzicu! Bądź uważny!”.
• Gość Niedzielny, temat numeru: „Duszpasterstwo niepłodnych małżeństw”.
16. Bóg zapłać za przygotowanie świątyni.
17. Rekolekcje diecezjalne TVP3 Gorzów Wlkp.:
• 7 – 10 marca – transmisja z Katedry – Ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr.
7 marca o godz. 10:30, 8 – 10 marca o godz. 19:00.