16.06.2024

HASŁO ROKU LITURGICZNEGO:
„UCZESTNICZĘ WE WSPÓLNOCIE KOŚCIOŁA

Ogłoszenia duszpasterskie – Jabłonów

1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
2. Dziś rocznica sakry biskupiej Biskupa Tadeusza Lityńskiego (16 czerwca 2012 r.) – Biskupa Zielonogórsko – Gorzowskiego.
3. Dzisiejsza liturgia słowa ukazuje nam w przypowieści „o ziarnku gorczycy” rozwój królestwa Bożego, ale też słowami św. Pawła przypomina nam, że za uczynki dokonane w ciele, dobre lub złe, otrzymamy zapłatę przed trybunałem Chrystusa.
Czy jesteśmy na to spotkanie gotowi?
4. Trwa nowenna do Matki Bożej Rokitniańskiej. We wtorek (18 czerwca) NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY Z ROKITNA, głównej patronki diecezji – uroczystość. Modlimy się o dar nowych powołań dla naszej diecezji.
5. W czwartek przypada rocznica urodzin Biskupa Seniora Stefana Regmunta (20 czerwca 1951 r.).
6. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać: w poniedziałek św. Alberta Chmielowskiego; w piątek św. Alojzego Gonzagę.
7. Powoli kończy się kolejny rok szkolny, dlatego zachęcamy uczniów i ich bliskich do przystąpienia do sakramentu pokuty i przyjęcia Komunii świętej.
8. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
9. Msze święte i intencje mszalne:
Jabłonów:
· Poniedziałek, o godz. 17:00, o dar nowych powołań dla naszej diecezji,
· Wtorek, o godz. 17:00, intencja wolna,
· Środa, o godz. 16:00, † Danuta Kuzyn (miesiąc od śmierci),
· Czwartek, o godz. 17:00, za Parafian,
· Piątek, o godz. 17:00, † Anna Górka (od bratanicy Elżbiety z córką Joanną),
· Sobota, o godz. 17:00, intencja wolna,
· Niedziela:
◦ o godz. 8:00, † Ryszard – 18. rocznica,
◦ o godz. 12:00, w pewnej intencji.
Jelenin:
· Niedziela, o godz. 10:00, † Jan Łomiński.
10. Zapraszamy do udziału w 41. Pieszej Pielgrzymce Duszpasterstwa Rolników na Jasną Górę. Wyruszy ona 1 lipca z Otynia do Klenicy.
11. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie parafii oraz na remonty.
12. Zachęcamy do pogłębiania swojej wiedzy religijnej przez korzystanie z prasy katolickiej:
· Niedziela, temat numeru: „Kto uderza w religię, uderza w człowieka”
· Gość Niedzielny, temat numeru: „Marsze dla życia i rodziny”
13. Bóg zapłać za przygotowanie świątyni. JABŁONÓW – przy sprzątaniu posadzki nie używamy odkurzacza.