17.01.2021 r.

1. Dzisiaj II Niedziela Zwykła w roku liturgicznym.
2. W przyszłą niedzielę (24 stycznia) Dzień Solidarności z Chorwacją z powodu trzęsienia ziemi. Zbiórka do puszek.
3. W poniedziałek, 18 stycznia, rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
4. W piątek, 22 stycznia, 35. rocznica śmierci Sługi Bożego Biskupa Wilhelma Pluty.
5. W czwartek, 21 stycznia, obchodzimy Dzień Babci, a w piątek 22 stycznia, Dzień Dziadka.
6. Święci w tygodniu:
• Wtorek, św. Józefa Sebastian Pelczara, bpa,
• Czwartek, św. Agnieszki, dz. i męcz.
7. Intencja ewangelizacyjna na styczeń:
„Aby Pan dał nam łaskę, byśmy żyli w pełnym braterstwie z braćmi i siostrami z innych religii, modląc się za siebie wzajemnie, z otwartością na wszystkich.”
8. Od 8 grudnia 2020 r., obchodzimy specjalny Rok św. Józefa w którym wszyscy wierni będą mogli na jego wzór wzmacniać codziennie własne życie wiary w pełni realizując wolę Bożą.
9. Limity wiernych w kościele w czasie nabożeństw:
• Jabłonów – 22 osoby,
• Jelenin – 18 osób.
10. Msze św. i intencje mszalne:
Jabłonów:
• Poniedziałek, o godz. 17:00, za Parafian,
• Wtorek, o godz. 17:00, za Parafian,
• Środa, o godz. 17:00, † Teresa,
• Czwartek, o godz. 17:00, † ks. Kan. Józef Zadworny,
• Piątek, o godz. 17:00, † ks. Biskup Adam Dyczkowski,
• Sobota, o godz. 9:00, intencja wolna,
• Niedziela:
◦ o godz. 8:00, † ks. bp. Antoni Stankiewicz,
◦ o godz. 12:00, † Zofia Przybysz.
Jelenin:
• Niedziela, o godz. 10:00, w 18. rocznicę urodzin Marcel Ptasiński, dziękczynno – błagalna.
11. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej, aby w ten sposób pogłębiać swoją wiedzę religijną i ożywiać wiarę:
• Niedziela, temat numeru: „7 ważnych ekumenicznych pytań”,
• Gość Niedzielny, temat numeru: „Moralne aspekty szczepień”.
12. Bóg zapłać za przygotowanie świątyni.