18.07.2021

1. Dzisiaj XVI Niedziela Zwykła w roku liturgicznym.
2. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
3. Za tydzień w niedzielę 25 lipca pierwszy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.
4. Tradycyjnie w sierpniu wyruszają pielgrzymki piesze na Jasną Górę. Może warto podjąć trud pielgrzymowania do Czarnej Madonny i przed Jej ołtarzem przedstawić swoje trudy i bolączki prosząc o pomoc i wsparcie.
5. Liturgia słowa ukazuje nam dobrego pasterza Jezusa Chrystusa który tak bardzo jest zatroskany o powierzone mu owce, że oddaje za nie życie. Czy jednak z tego Chrystusowego daru chcemy skorzystać?
6. Z racji wspomnienia świętego Krzysztofa, patrona kierowców, które przypada w dniu 25 lipca, w najbliższą niedzielę błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów.
7. Przypominamy o trosce rodziców i opiekunów by dzieci i młodzież w czasie wakacyjnego wypoczynku mogła korzystać z niedzielnej Mszy świętej.
8. Święci w tygodniu:
• Czwartek, Świętej Marii Magdaleny (święto),
• Piątek, Świętej Brygidy, zak., patr. Europy (święto),
• Sobota, Świętej Kingi Dziewicy.
9. Msze święte i intencje mszalne:
Jabłonów:
• Poniedziałek, o godz. 9:00, za Parafian,
• Wtorek, o godz. 17:00, † Lucyna Wilimberg (od przyjaciół siostry Teresy),
• Środa, o godz. 17:00, † Lucyna Wilimberg (od siostry Marii z rodziną),
• Czwartek, o godz. 17:00, † Stanisław, Marianna i z rodziny Kowal,
• Piątek, o godz. 17:00, w intencji Tadeusza Dąbrowskiego, dziękczynno – błagalna,
• Niedziela:
◦ o godz. 8:00, † Urszula Książek (od córki Ludmiły),
◦ o godz. 12:00, o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla wnuków Anny i Jakuba.
Jelenin:
• Sobota, o godz. 17:00, † Zbigniew Rygielski,
• Niedziela, o godz. 10:00, † Jarosław Tworek (od rodziny Radzimowskich z Sokolnik).
10. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie parafii i remont świątyni.
11. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej, aby w ten sposób pogłębiać swoją wiedzę religijną i ożywiać wiarę.
• Niedziela, temat numeru: „Dary pokoleń”,
• Gość Niedzielny, temat numeru: „Kanadyjski problem”.
12. Bóg zapłać za przygotowanie świątyni.