10.10.2021 r.

1. Dzisiaj XXVIII Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. Zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
2. W czwartek Dzień Edukacji. Pamiętajmy w modlitwie o nauczycielach i wychowawcach. Msza św. W ich intencji odbędzie się 14 października w czwartek o godz. 17:00 w Jabłonowie. Zapraszamy!
3. W sobotę rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Jana Pawła II. Podczas Mszy św. I różańca modlimy się o wierność dziedzictwu które przekazał nam św. Jan Paweł II oraz o obfite łaski za jego wstawiennictwem.
4. Wypominki – zbliża się szczególny czas modlitwy za zmarłych w Kościele. W przyszłym tygodniu wierni otrzymają kartki na wypominki.
5. Zapraszamy na modlitwę różańcową w czasie której polecamy trudne sprawy naszych rodzin i nas samych.
Porządek nabożeństw:
• Dni powszednie codziennie o godz. 17:00 w Jabłonowie i Jeleninie,
• W niedzielę o godz. 7:30 w Jabłonowie, o godz. 9:30 w Jeleninie.
6. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
• Środa, bł. Honorata Koźmińskiego, prezb.,
• Piątek, św. Teresy od Jezusa, dz, i dK.,
• Sobota, św. Jadwigi Śląskiej.
7. Msze św. i intencje mszalne:
Jabłonów:
• Poniedziałek, o godz. 17:00, za Parafian,
• Środa, o godz. 17:00, † Edward, Jadwiga Lassota i Marta Chomicz,
• Czwartek, o godz. 17:00, w intencji nauczycieli i wychowawców o potrzebne łaski Boże,
• Piątek, o godz. 17:00, † Sabina Celanowska (od rodziny Bącler i Biniek),
• Niedziela:
◦ o godz. 8:00, w intencji Hanny Korzeniowskiej, rodziców i chrzestnych, dziękczynno – błagalna,
◦ o godz. 12:00, † Marek Dębski.
Jelenin:
• Sobota, o godz. 17:00, † Elżbieta Sierdzka (1. rocznica)
• Niedziela, o godz. 10:00, † Jarosław Tworek (od rodziny Tadeusza Chary z Sokolnik).
8. Dzień Seniora w Jabłonowie 16 października w sobotę o godz. 16:30
9. Intencja na październik: „Módlmy się, aby każdy ochrzczony był włączony w ewangelizację, gotowy do misji, poprzez świadectwo życia mającego smak Ewangelii.”
10. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie parafii i remont świątyni.
11. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej, aby w ten sposób pogłębiać swoją wiedzę religijną i ożywiać wiarę.
• Niedziela, temat numeru: „Kościół oczami świeckich”,
• Gość Niedzielny, temat numeru: „Dziewice konsekrowane”.
12. Bóg zapłać za przygotowanie świątyni.